<style>

.breadcrumbs-w {visibility:hidden !important; }

</style>

Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Przyrzeczenie KSM AP

„Uroczyście przyrzekam pracować nad sobą, aby móc całym życiem wiernie służyć Bogu, Kościołowi i Polsce, czynić dobrze ludziom, być dobrym członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.”

Przyrzeczenie składa się po odbyciu stażu kandydackiego (w co powinno być wliczone odpowiednie szkolenie) przy przychylnej opinii prezesa i księdza asystenta. Aczkolwiek nie jest przysięgą, mimo to jednak jego złożenie zobowiązuje na całą młodość, nawet na całe życie. Należy je traktować poważnie, jako ważny moment życia. Dlatego niezbędna jest godna oprawa oraz troska kierownictwa, by kandydaci podeszli do niego świadomie i odpowiedzialnie. Tak potraktowane przyrzeczenie będzie na pewno dotrzymane. W przyrzeczeniu zawarta jest obietnica składana Bogu, Polsce i organizacji. Szanujący się oddział nie dopuści do przyrzeczenia kandydatów, co do których nie jest przekonany, że tego przyrzeczenia dotrzymają, a dotrzymają tylko ci, którzy ten cel znają i pragną realizować. Przyrzeczenie powinno się odbywać raz w roku w święto patronalne KSM-u (Chrystusa Króla Wszechświata), najlepiej uroczyście podczas Mszy św. czy akademii w obecności Zarządu Diecezjalnego.

Przyrzeczenie oraz przyjęcie krzyża zastępowego odbędzie się podczas Mszy Świętej w przemyskiej Archikatedrze w przeddzień uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata o godzinie 11.00.

Osoby, które odbyły rekolekcje i pragną złożyć przyrzeczenie oraz kandydaci na zastępowych, mają obowiązek wstawić się w piątek 24. listopada w Ośrodku „Nadzieja” o godz. 18.00.

Koszt odznaki i legitymacji to w sumie  20zł.

Gorąco zapraszamy na ten moment także rodziców KSM-owiczów.

Data

25 listopada 2017

Koszt

20zł

Lokalizacja

Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Chrzciciela w Przemyślu
Zamkowa 3
Przemyśl,Podkarpackie37-700Polska

Organizator

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej
Telefon:
601 874 450

Podziel się