<style>

.breadcrumbs-w {visibility:hidden !important; }

</style>

Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Przyrzeczenie oraz Bal KSM-owicza

W przeddzień Uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, gdy KSM-owicze obchodzą swoje święto w Katedrze Przemyskiej, kandydaci, jak co roku, składać będą uroczyste przyrzeczenie. Następnie Krzyż Zastępowego przyjmą Ci którzy przez ostatni rok przygotowali się, na różnego rodzaju kursach, do posługi jako ZASTĘPOWY.

„Uroczyście przyrzekam pracować nad sobą, aby móc całym życiem wiernie służyć Bogu, Kościołowi i Polsce, czynić dobrze ludziom, być dobrym członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.”

Przyrzeczenie składa się po odbyciu stażu kandydackiego (w co powinno być wliczone odpowiednie szkolenie) przy przychylnej opinii prezesa i księdza asystenta. Aczkolwiek nie jest przysięgą, mimo to jednak jego złożenie zobowiązuje na całą młodość, nawet na całe życie. Należy je traktować poważnie, jako ważny moment życia.  W przyrzeczeniu zawarta jest obietnica składana Bogu, Polsce i organizacji.

Przyrzeczenie oraz przyjęcie krzyża zastępowego odbędzie się podczas Mszy Świętej w przemyskiej Archikatedrze w przeddzień uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Gorąco zapraszamy na ten moment także rodziców KSM-owiczów.

Nowo dołączeni do grona KSM-owiczów i Zastępowych po uroczystości udadzą się na Bal KSM-owicza na który również, bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich KSM-owiczów, którzy we wcześniejszych latach złożyli przyrzeczenie, ponieważ Bal jest naszym wspólnym świętowaniem Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata.

Osoby, które odbyły rekolekcje i pragną złożyć przyrzeczenie, kandydaci na zastępowych oraz  wszyscy, którzy pragną uczestniczyć razem z nami w trakcie naszego święta i Balu proszone są o przybycie do Ośrodka w piątek 22 listopada na godzinę 17:30

Na uroczystej Mszy Świętej w Przemyskiej Archikatedrze oraz Balu obowiązuje strój galowy.

Upłynął termin zgłoszeń

Zgłoszenia na Bal trwają do 10.11.2019

Osoby, które w tym roku składają Przyrzeczenie oraz przyjmują Krzyż Zastępowego nie muszą zgłaszać się na Bal przez powyższy formularz.

Koszt udziału w balu wynosi 30 złotych.

Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców. Wzór na stronie

ZGODA

Strój

Start

22 listopada 2019 @ 17:00

Koniec

24 listopada 2019 @ 14:00

Koszt

30zł

Lokalizacja

Ośrodek KSM „Nadzieja” w Wybrzeżu k. Dubiecka
Wybrzeże
Dubiecko,Polska

Organizator

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej
Telefon:
601 874 450

Podziel się