Sekcja Apostolska powstała w 2015r. z inicjatywy Zarządu Diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. Jej głównym zadaniem jest praca i czuwanie nad formacją KSM-owiczów, poprzez tworzenie zbiorów z konspektami, które ułatwiają pracę zastępowym w oddziałach. Ważnym aspektem działalności Sekcji Apostolskiej jest kształtowanie nowych zastępowych poprzez tzw. Szkołę Zastępowego. Równie ważnym elementem aktywności Sekcji Apostolskiej jest szerokie prowadzenie działań, dążących do powstawania nowych oddziałów oraz reaktywacji tych, które zaprzestały swojej działalności.

Jedną z idei powstania Sekcji Apostolskiej jest kultywowanie ogólno-diecezjalnych inicjatyw ewangelizacyjnych m.in. Diecezjalna Sztafeta Czuwań zorganizowana w blisko 30 oddziałach KSM przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, która dotarła w każdy zakątek naszej Archidiecezji, będącą jedyną taką akcją w naszym kraju.

Sekcja Apostolska to idealne miejsce, dla każdego KSM’owicza chcącego wymiernie tworzyć i kształtować KSM w naszej archidiecezji.

Przemysław Kozak

Koordynator

Telefon: 886772832
Email: p.kozak@ksmap.pl

Michał Bieda

Z-ca koordynatora

Klaudia Psonak

Sekretarz

Telefon: 888 158 323
Email: skarbnik@ksmap.pl

Skład:

Ania Walas

Ewa Błyskal

Marcelina Duplaga

Monika Słota

Karolina Buczniak

Adrian Gdula

Kinga Kuliga

Martyna Stec

Karolina Konopka

Aleksandra Para

Piotr Skok

Izabela Szybiak

Karolina Walas

Sara Bytnar

Martyna Myćka

Jakub Lech

Sekcja Apostolska w mediach: