O Katechezie


Katecheza Przedmałżeńska nazywana przez niektórych uczestników kursem na miłość, przeznaczona jest przede wszystkim dla narzeczonych, ale NIE TYLKO!

Są to weekendowe konferencje, w czasie których głoszone są katechezy przedmałżeńskie.

Aby rejestracja i kwaterowanie przebiegały możliwie sprawnie, prosimy stawiać się na miejscu około godziny 17:00, najpóźniej 17:30. Zapisy odbywają się w BIURZE. Prosimy o przygotowanie dowodu osobistego podczas wchodzenia. Po spisaniu odpowiednich danych, zostają Państwo przydzieleni do pokoi. Po rejestracji spotykamy się na wspólnej kolacji o godzinie 18:00 w jadalni. Wszelkie szczegóły na pierwszym spotkaniu.

Wszystkie konferencje są OBOWIĄZKOWE. Nie przewiduje się zwolnień z jakiegokolwiek punktu programu.

Kurs stacjonarnie

Kurs rozpoczyna się o godzinie 18:00 w piątek (kolacja), a kończy obiadem i wydaniem stosownego zaświadczenia o ukończeniu katechezy w niedzielę o godzinie 12:00 (około). Koszt kursu wynosi 250 zł od osoby (kwota obejmuje kurs oraz pełne wyżywienie od piątkowej kolacji do niedzielnego obiadu). W przypadku korzystania z noclegu koszt kursu także wynosi 250 zł (kwota obejmuje kurs oraz pełne wyżywienie od piątkowej kolacji do niedzielnego obiadu, a także dwa noclegi).

Aby dopełnić rezerwacji należy wpłacić zaliczkę w wysokości 100 zł od osoby na poniższy nr konta bankowego. Zaliczka jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji z katechez. W przypadku zmiany terminu rezerwacji zaliczka zostaje przeniesiona. 

NUMER KONTA BANKOWEGO

PKO BP S.A

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej

Zamkowa 5, 37-700 Przemyśl

Tytuł przelewu: [Imię i nazwisko, termin katechezy]

77 1020 4274 0000 1802 0015 2215

Zgłaszanie uczestnictwa


Po przesłaniu formularza zgłoszenia pojawi się informacja: “Twoje zgłoszenie przyjęte. W przypadku braku informacji zwrotnej z udzielonymi informacjami prosimy o kontakt na adres e-mail: katechezy.ksmap@gmail.com”.  Jest to równoznaczne ze zgłoszeniem na katechezę. Wówczas pozostaje tylko oczekiwać na termin rozpoczęcia.

Podsumowanie


Przed przyjazdem należy:

Zapoznać się z informacjami na stronie;
Przesłać zgłoszenie przy pomocy poniższej sekcji Terminy, poprzez Zgłoś się.
Można zabrać ze sobą własną pościel bądź śpiwór, ale my ze swojej strony zapewniamy czystą pościel.

Zakwaterowanie i uczestnictwo:

Rejestracja odbywa się na parterze – w biurze, do którego wchodzimy z dokumentem tożsamości;
Wszystkie zajęcia odbywają się w jednym budynku.

Ewentualnie pytania prosimy kierować na adres e-mail: katechezy.ksmap@gmail.com

Możliwość kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00: 601 874 450


Istnieje możliwość, że w podanych terminach katechezy przedmałżeńskie odbędą się zdalnie, jeżeli aktualna sytuacja w kraju będzie uniemożliwiała przeprowadzenie nauk w trybie stacjonarnym.


Terminy

Prosimy o rozsądne zapisywanie się na kurs. Nie przewidujemy żadnych zwolnień czy usprawiedliwień.
Dla dobra wspólnego prosimy o wygospodarowanie odpowiedniej ilości czasu (godziny podane w informacjach o katechezie).


Na tydzień przed planowanym rozpoczęciem katechez zostanie wysłana informacja potwierdzająca. Istnieje możliwość, że katechezy nie odbędą się w danym terminie jeżeli zgłoszona będzie zbyt mała liczba uczestników.

Jak do nas trafić?


Ośrodek KSM AP “Nadzieja”

Ośrodek “Nadzieja” usytuowany jest tuż nad rz. San w Wybrzeżu k. Dubiecka, na terenie Parku Krajobrazowego Pogórza Przemyskiego. Do dyspozycji przebywających w Ośrodku jest miejsce na grilla, altana (tzw. “grzybek”), a także zaplecze sportowe (boisko do piłki nożnej, siatkówki i badmintona).
Spotkania w jednym budynku

Konferencje, nocleg i spotkania w kaplicy wszystko w obrębie jednego budynku, co daje wygodę i łatwość w przemieszczaniu się w trakcie wydarzenia.
Parking

Możliwość podjechania pod sam budynek. Parking jest przy samym ośrodku, z dala od drogi. Teren ośrodka jest ogrodzony i monitorowany.